«Устозлар – касаба уюшмалари эъзозида» Республика танлови ғолиб ва совриндорлари

52

1-ўрин

Рустамова Лобархон – Наманган вилояти Тўрақўрғон туманидаги 1-умумтаълим мактабининг ўзбек тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, бошланғич касаба уюшма қўмитаси раиси.

2-ўрин

Тўрақулова Нурия – Навоий вилояти Конимех туманидаги 2-умумтаълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, бошланғич касаба уюшма қўмитаси раиси

3-ўрин

Тошмуродова Дилором – Қаш­қадарё вилояти Деҳқонобод туманидаги 69-умумтаълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, бош­ланғич касаба уюшма қўмитаси раиси

1. Маткаримова Сайёра Реймбаевна – Қорақалпоғистон ­Республикаси Хўжайли туманидаги 1-умумтаълим мактаби рус тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, бош­ланғич касаба уюшма қўмитаси ­раиси

2. Эргашев Абдурашид Юнусович – Андижон вилояти Асака туманидаги 26-умумтаълим мактаби рус тили фани ўқитувчиси, бошланғич касаба уюшма қўмитаси раиси

3. Абдупагапова Розия Равуповна – Бухоро вилояти Ғиждувон туманидаги 29-умумтаълим мактаби рус тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, бошланғич касаба уюшма қўмитаси раиси

4. Номозов Баҳром Баҳодирович – Жиззах вилояти Зомин туманидаги 51-умумтаълим мактаби жисмоний тарбия фани ўқитувчиси, бошланғич касаба уюшма қўмитаси раиси

5. Шарипова Гулнора Абдусаломовна – Самарқанд вилояти Пахтачи туманидаги 29-умумтаълим мактаби немис тили фани ўқитувчиси, бошланғич касаба уюшма қўмитаси раиси

6. Норқобилова Ашургул Жумаевна – Сурхондарё вилояти Бойсун туманидаги 53-умумтаълим мактаби она тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, бошланғич касаба уюшма қўмитаси раиси

7. Жўраева Саломат Исоқуловна – Сирдарё вилояти Сардоба туманидаги 15-умумтаълим мактаби рус тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, бошланғич касаба уюшма қўмитаси раиси

8. Илҳомова Дилфуза Убайдуллаевна – Тошкент вилояти Қибрай туманидаги 30-умумтаълим мактаби бошланғич синф ўқитувчиси, ­бошланғич касаба уюшма қўмитаси раиси

9. Сайдалиева Гулсара Ёрқиновна – Тошкент шаҳри Юнусобод туманидаги 96-умумтаълим мактаби бошланғич синф ўқитувчиси, бош­ланғич касаба уюшма қўмитаси раи­­си

10. Ибрагимова Матлубахон Иномжоновна – Фарғона вилояти Данғара туманидаги 13-умумтаълим мактаби инглиз тили фани ўқитувчиси, бошланғич касаба уюшма қўмитаси раиси

11. Шарипова Шаҳодат Юлдашовна – Хоразм вилояти Янгибозор туманидаги 69-умумтаълим мактаби бошланғич синф ўқитувчиси,  бошланғич касаба уюшма қўмитаси раиси

 «Эҳтиром» нишони билан тақдирланганлар

1. Маъсудов Хайриддин Фатхуддинович – Меҳнат фахрийси, Таълим, фан ва маданият ходимлари касаба уюшмаси ­Республика кенгаши раёсати аъзоси

2. Очилов Шукрулло Нусратуллаевич – Бухоро муҳандислик-технология институти ўқитувчиси, бошланғич касаба уюшма қўмитаси раиси

3. Mатчанов Ҳурмат Аҳмедович – Хоразм вилояти Хива шаҳридаги 121-кўзи ожиз болалар учун ихтисослаштирилган давлат мактаб-интернати бошланғич синф ўқитувчиси, бошланғич касаба уюшма қўмитаси раиси

4. Жуманова Мамахол Саидовна – Қашқадарё вилояти Қарши шаҳридаги 18-кўриш имконияти чекланган болалар учун ихтисослаштирилган давлат таълим муассасасининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, бошланғич касаба уюшма қўмитаси раиси

5. Малык Ольга Петровна – Тошкент шаҳри Яшнобод туманидаги 307-давлат ихтисослаштирилган умумтаълим мактаби рус тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, бошланғич касаба уюшма қўмитаси раиси

Касаба уюшмалари тизимидаги санаторийларга

 йўлланма олганлар

1. Матякубова Парахат Майлиевна – Тошкент давлат техника университети метрология, cтандартлаштириш, сертификациялаштириш кафедраси мудири, профессор

2. Якубов Жамолиддин Абдувалиевич – Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университети француз тили назарияси ва амалиёти кафедраси профессори

3. Қуронбеков Аҳматқул – Тошкент давлат шарқшунослик институти эрон-афғон филологияси кафедраси профессори

4. Эшқобилов Холиқул Қаршиевич – Қарши муҳандислик-иқтисодиёт институти технологик машиналар ва жиҳозлар кафедраси мудири

5. Шайдуллина Лилия Маҳмудовна – Тошкент шаҳри Учтепа туманидаги 238-умумтаълим мактаби технология фани ўқитувчиси

6. Турсунова Азиза Ҳамидуллаевна – Наманган вилояти Учқўрғон туманидаги 7-умумтаълим мактаби рус тили фани ўқитувчиси

7. Раҳимова Наргиза Исажановна – Тошкент шаҳри Миробод туманидаги 126-мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси

Номинациялар бўйича рағбатлантирилганлар

«Энг фаол ёш ўқитувчи»

Бўронов Жамшид – Тошкент давлат техника университети қошидаги академик лицейнинг математика фани ўқитувчиси.

«Инновацион фаол ходим»

Каримова Феруза – Тошкент шаҳри Юнусобод туманидаги 560-кўп ихтисосли махсус мактабгача таълим муассасаси методисти

«Энг маҳоратли ўқитувчи»

Юнусова Азиза – Тошкент шаҳри Шайхонтоҳур туманидаги 527-мактабгача таълим муассасасининг жисмоний тарбия йўриқчиси

Бошқа хабарлар