«Ustozlar – kasaba uyushmalari e`zozida» Respublika tanlovi g'olib va sovrindorlari

51

1-o'rin

Rustamova Lobarxon – Namangan viloyati To'raqo'rg'on tumanidagi 1-umumta`lim maktabining o'zbek tili va adabiyoti fani o'qituvchisi, boshlang'ich kasaba uyushma qo'mitasi raisi.

2-o'rin

To'raqulova Nuriya – Navoiy viloyati Konimex tumanidagi 2-umumta`lim maktabining matematika fani o'qituvchisi, boshlang'ich kasaba uyushma qo'mitasi raisi

3-o'rin

Toshmurodova Dilorom – Qash­qadaryo viloyati Dehqonobod tumanidagi 69-umumta`lim maktabining boshlang'ich sinf o'qituvchisi, bosh­lang'ich kasaba uyushma qo'mitasi raisi

1. Matkarimova Sayyora Reymbaevna – Qoraqalpog'iston ­Respublikasi Xo'jayli tumanidagi 1-umumta`lim maktabi rus tili va adabiyoti fani o'qituvchisi, bosh­lang'ich kasaba uyushma qo'mitasi ­raisi

2. Ergashev Abdurashid Yunusovich – Andijon viloyati Asaka tumanidagi 26-umumta`lim maktabi rus tili fani o'qituvchisi, boshlang'ich kasaba uyushma qo'mitasi raisi

3. Abdupagapova Roziya Ravupovna – Buxoro viloyati G'ijduvon tumanidagi 29-umumta`lim maktabi rus tili va adabiyoti fani o'qituvchisi, boshlang'ich kasaba uyushma qo'mitasi raisi

4. Nomozov Bahrom Bahodirovich – Jizzax viloyati Zomin tumanidagi 51-umumta`lim maktabi jismoniy tarbiya fani o'qituvchisi, boshlang'ich kasaba uyushma qo'mitasi raisi

5. Sharipova Gulnora Abdusalomovna – Samarqand viloyati Paxtachi tumanidagi 29-umumta`lim maktabi nemis tili fani o'qituvchisi, boshlang'ich kasaba uyushma qo'mitasi raisi

6. Norqobilova Ashurgul Jumaevna – Surxondaryo viloyati Boysun tumanidagi 53-umumta`lim maktabi ona tili va adabiyoti fani o'qituvchisi, boshlang'ich kasaba uyushma qo'mitasi raisi

7. Jo'raeva Salomat Isoqulovna – Sirdaryo viloyati Sardoba tumanidagi 15-umumta`lim maktabi rus tili va adabiyoti fani o'qituvchisi, boshlang'ich kasaba uyushma qo'mitasi raisi

8. Ilhomova Dilfuza Ubaydullaevna – Toshkent viloyati Qibray tumanidagi 30-umumta`lim maktabi boshlang'ich sinf o'qituvchisi, ­boshlang'ich kasaba uyushma qo'mitasi raisi

9. Saydalieva Gulsara Yorqinovna – Toshkent shahri Yunusobod tumanidagi 96-umumta`lim maktabi boshlang'ich sinf o'qituvchisi, bosh­lang'ich kasaba uyushma qo'mitasi rai­­si

10. Ibragimova Matlubaxon Inomjonovna – Farg'ona viloyati Dang'ara tumanidagi 13-umumta`lim maktabi ingliz tili fani o'qituvchisi, boshlang'ich kasaba uyushma qo'mitasi raisi

11. Sharipova Shahodat Yuldashovna – Xorazm viloyati Yangibozor tumanidagi 69-umumta`lim maktabi boshlang'ich sinf o'qituvchisi,  boshlang'ich kasaba uyushma qo'mitasi raisi

 «Ehtirom» nishoni bilan taqdirlanganlar

1. Ma`sudov Xayriddin Fatxuddinovich – Mehnat faxriysi, Ta`lim, fan va madaniyat xodimlari kasaba uyushmasi ­Respublika kengashi rayosati a`zosi

2. Ochilov Shukrullo Nusratullaevich – Buxoro muhandislik-texnologiya instituti o'qituvchisi, boshlang'ich kasaba uyushma qo'mitasi raisi

3. Matchanov Hurmat Ahmedovich – Xorazm viloyati Xiva shahridagi 121-ko'zi ojiz bolalar uchun ixtisoslashtirilgan davlat maktab-internati boshlang'ich sinf o'qituvchisi, boshlang'ich kasaba uyushma qo'mitasi raisi

4. Jumanova Mamaxol Saidovna – Qashqadaryo viloyati Qarshi shahridagi 18-ko'rish imkoniyati cheklangan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan davlat ta`lim muassasasining ona tili va adabiyot fani o'qituvchisi, boshlang'ich kasaba uyushma qo'mitasi raisi

5. Malыk Olga Petrovna – Toshkent shahri Yashnobod tumanidagi 307-davlat ixtisoslashtirilgan umumta`lim maktabi rus tili va adabiyot fani o'qituvchisi, boshlang'ich kasaba uyushma qo'mitasi raisi

Kasaba uyushmalari tizimidagi sanatoriylarga

 yo'llanma olganlar

1. Matyakubova Paraxat Maylievna – Toshkent davlat texnika universiteti metrologiya, ctandartlashtirish, sertifikasiyalashtirish kafedrasi mudiri, professor

2. Yakubov Jamoliddin Abduvalievich – O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti fransuz tili nazariyasi va amaliyoti kafedrasi professori

3. Quronbekov Ahmatqul – Toshkent davlat sharqshunoslik instituti eron-afg'on filologiyasi kafedrasi professori

4. Eshqobilov Xoliqul Qarshievich – Qarshi muhandislik-iqtisodiyot instituti texnologik mashinalar va jihozlar kafedrasi mudiri

5. Shaydullina Liliya Mahmudovna – Toshkent shahri Uchtepa tumanidagi 238-umumta`lim maktabi texnologiya fani o'qituvchisi

6. Tursunova Aziza Hamidullaevna – Namangan viloyati Uchqo'rg'on tumanidagi 7-umumta`lim maktabi rus tili fani o'qituvchisi

7. Rahimova Nargiza Isajanovna – Toshkent shahri Mirobod tumanidagi 126-maktabgacha ta`lim muassasasi tarbiyachisi

Nominasiyalar bo'yicha rag'batlantirilganlar

«Eng faol yosh o'qituvchi»

Bo'ronov Jamshid – Toshkent davlat texnika universiteti qoshidagi akademik liseyning matematika fani o'qituvchisi.

«Innovasion faol xodim»

Karimova Feruza – Toshkent shahri Yunusobod tumanidagi 560-ko'p ixtisosli maxsus maktabgacha ta`lim muassasasi metodisti

«Eng mahoratli o'qituvchi»

Yunusova Aziza – Toshkent shahri Shayxontohur tumanidagi 527-maktabgacha ta`lim muassasasining jismoniy tarbiya yo'riqchisi

Boshqa xabarlar